Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radziszowie

Organizacja przestrzeni do pracy

Utworzono dnia 03.04.2020

Drodzy rodzice

W tym trudnym dla Was i waszych dzieci czasie, chciałybyśmy Wam przypomnieć jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu, jak je motywować i wspierać w systematycznym uczenia się poza szkołą

Zwracamy się do Was z prośbą o zapewnienie, w miarę Waszych możliwości, jak najlepszych warunków do nauki zdalnej Waszego Dziecka:

1. Miejsce pracy powinno być w miarę możliwości odizolowane od źródeł hałasu i innych czynników rozpraszających ( np. telewizor, radio, zabawki, telefon itp.)

2. Biurko i miejsce do siedzenia powinny być dopasowane do wzrostu dziecka i właściwie oświetlone - najlepiej, jeśli światło pada z lewej strony stołu czy biurka.

3. Miejsce pracy dziecka powinno być uporządkowane, pokój przewietrzony.

4. Dziecko powinno pracować samodzielnie, ale w razie potrzeby należy pomóc, zwłaszcza młodszym.

5. Ważnym jest, aby wdrażać dzieci do organizacji własnego warsztatu pracy i samodzielności. Proszę monitorujcie czy dzieci pracowały z materiałem przesłanym przez nauczyciela, czy odesłały to, o co je poprosił.

6. Pamiętajcie, że bardzo ważna jest znalezienie równowagi między pracą a odpoczynkiem. Zaplanujcie z dzieckiem obie te sfery.

 

Rozmawiając z dzieckiem o tym jak minął mu dzień w „zdalnej szkole” dostrzegajcie sukcesy i starania dziecka, chwalcie nawet najmniejsze osiągnięcia, podkreślajcie dobre strony, okazujcie życzliwe zainteresowanie, słuchajcie uważnie i okazujcie zrozumienie dla jego uczuć, nie krytykujcie i nie oceniajcie, dodawajcie mu otuchy, rozmawiajcie z dzieckiem o zaistniałej sytuacji i konieczności dostosowania się do nowej rzeczywistości.

Alicja Lelek i Magdalena Machnik

pedagodzy szkolni

Nasza placówka

 

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny