Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie

Utworzono dnia 16.04.2018

W dniu 27 marca 2018 roku w Skawinie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie. W turnieju uczestniczyli uczniowie z  siedmiu szkół. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Spotkanie prowadził pan Andrzej Czaptacz. Uczestnicy turnieju odpowiadali na pytania, za które otrzymywali 2 punkty (za samodzielnie sformułowaną poprawną odpowiedź) lub 1 punkt (za wybranie poprawnej odpowiedzi po skorzystaniu z tak zwanego "koła ratunkowego"). Turniej ubarwiły dwa występy artystyczne. Krakowiak wykonany był w barwnych, regionalnych strojach. Tuż po nim publiczność podziwiała dziewczęta tańczące w rytmie amerykańskiego  charlestona. Towarzyszył nam też hymn Unii Europejskiej wykonany w pięciu różnych wariacjach muzycznych. Turniej zakończył się rozdaniem nagród dla każdego uczestnika.

Alicja Łętocha kl. IIA

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.