Spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich

Utworzono dnia 20.03.2020

W sobotę ,7 marca 2020 roku, w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 odbyło się doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich z całej Polski z Metropolitą Krakowskim Abp. Markiem Jędraszewskim. Zostaliśmy zaproszeni na to spotkanie – wszak wiąże nas wiele ze Świętym Janem Pawłem II, naszym Patronem.

Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5b: Natalia Racut, Bartłomiej Kamiński, Dawid Kościelny i Maksymilian Podobiński.

Spotkanie rozpoczęło się na dziedzińcu kurii o godz. 9.30, gdzie licznie przybyli przedstawiciele regionów, gmin i miejscowości składali kwiaty, zapalili znicze pod pomnikiem Jana Pawła II. Wspólnie zaśpiewaliśmy Jego ulubioną pieśń - BARKA.

Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej a następnie w spotkaniu w słynnej sali „Okna Papieskiego”.

– Czujemy się spadkobiercami Jana Pawła II, odpowiedzialnymi za to, co nam zostawił – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. dla Fundacji „Szlaki Papieskie” w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich.

Chcemy jako uczniowie szkoły im. Jana Pawła II znajdującej się w miejscowości przez którą przebiega Szlak Papieski i przez którą Papież przejeżdżał potraktować te słowa bardzo poważnie. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim spotkaniu i w takim miejscu w roku stulecia urodzin naszego patrona, oraz w roku nadania naszej szkole sztandaru Jego Imienia.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskie

Ks. Stefan Misiniec

Andrzej Omyliński

Halina Wasyl

Spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich

Utworzono dnia 20.03.2020, 19:45

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.