Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radziszowie

Projekt edukacyjny „MŁODE GŁOWY

Utworzono dnia 28.03.2024

Drodzy Rodzice,

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację drugiej części programu profilaktycznego „Godzina dla Młodych Głów”. Tym razem zajęcia dotyczyły higieny cyfrowej.

Celem zajęć było zrozumienie przez uczniów  czym jest zdrowe funkcjonowanie, nabycie umiejętności intuicyjnego wyczuwania, kiedy zachowanie wyraźnie przekracza normy, planowania modelu zdrowego funkcjonowania oraz nabycie wiedzy jak , dbanie o sen,  ruch i higienę cyfrową  wpływa na ich samopoczucie i  zdrowie.

 

Projekt edukacyjny „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, we współpracy z Parenteen.pl, prezentuje program wspierający umiejętności rodzicielskie.

 

Jego celem jest wsparcie rodziców i opiekunów w budowaniu silnych i bezpiecznych więzi rodzinnych oraz w nabywaniu mocy do podejmowania wyzwań, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Cykl 19 filmów szkoleniowych składa się z pięciu bloków tematycznych: „Dziecko w kryzysie: jak go rozpoznać i jak z niego wychodzić", „Głos z gabinetu – rozmowy ze specjalistami na temat tego, czym jest i z czego wynika kryzys psychiczny młodych osób", „Lepiej nie wiedzieć – rozmowy młodych dorosłych o problemach okresu dorastania", „Rodzice pod presją i w kryzysie" oraz „Nabieranie mocy rodzicielskiej – edukacja rodziców". Bezpłatne i ogólnodostępne materiały będą co tydzień, w każdy piątek, regularnie publikowane na stronie mlodeglowy.pl.

 

Program to również webinary i podcast, dostępne dla rodziców dzieci w różnych grupach wiekowych – od klas I szkoły podstawowej, aż po szkoły ponadpodstawowe. Wszystkie informacje są dostępne na stronie mlodeglowy.pl, w mediach społecznościowych oraz kanałach Parenteen.pl. 

Nasza placówka

 

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny